19.01.2012
Licytuj, pomagaj, segreguj. Wyjątkowy kosz na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytuj wyjątkowy kosz na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 

Licytuj, pomagaj, segreguj. Wyjątkowy kosz na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co zrobić, aby pomóc ratować życie wcześniaków i ich mam? Jak wspierać tych, którzy są w niekorzystnej sytuacji życiowej? Jak chronić środowisko naturalne? Na te liczne pytania odpowiedź znalazła firma REMONDIS ELECTRORECYCLING przekazując na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy wyjątkowy i unikalny, bo indywidualnie oznakowany kosz do segregacji odpadów.

 kosz_serce

Włoski architekt wnętrz i projektant Gianluca Soldi stworzył przedmiot, który jest odpowiedzią na potrzebę segregacji odpadów - kosz „Ovetto”. Z designerskim koszem Ovetto możesz segregować pomysłowo i stylowo! Składa się z trzech komór oraz centralnej zgniatarki do butelek PET. Zgniatarka do butelek pozwala na zmniejszenie objętości odpadów.

Idealny do stosowania w zielonym biurze lub w domu, można go postawić również w ogrodzie, miejscach użyteczności publicznej, bankach, szpitalach, urzędach i firmach, którym zależy na ekologicznej postawie.

OVETTO otrzymał wiele prestiżowych nagród dla dobrego designu:
- Vepucci Award 2008” (Florencja)
- został wybrany spośród 30 najlepszych włoskich projektów (Nowy Jork, 2008)
- zdobył „WT Award 2010” (Mediolan).

Kosz jest łatwy w obsłudze również dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Kształt jajka, pierwotnego symbolu życia przypomina, że każdy z nas może być efektywnym "narzędziem" dla regeneracji Ziemi. Ovetto jest gładki, nie ma ostrych krawędzi.

 

FUNKCJONALNY i UNIKALNY
Kosz „Ovetto” posiada trzy pojemniki, których klapy różnią się oznaczeniami - ze względu na typ odpadów (np. papier, plastik, szkło, itp.). Drzwiczki służą do wymiany worka, a nad każdym pojemnikiem znajduje się małe okrągłe odchylane wieczko do wyrzucania odpadów. Konstrukcja kosza zapewnia skuteczną izolację niepożądanych zapachów. Kosz jest obrotowy, można postawić go w kącie bez ograniczenia dostępu do każdego przedziału. Na koszu umieściliśmy charakterystyczne czerwone serce, datę oraz numer finału.

 

kosz_ekologiczny

 

EDUKUJE NA TEMAT OCHRONY ŚRODOWISKA
Produkt nie tylko spełnia potrzeby funkcjonalności i estetycznego wyglądu, ale również, dzięki uczynieniu codziennej segregacji nawykiem łatwym i przyjemnym, uczy dzieci, młodzież i dorosłych szacunku dla środowiska. „Ovetto” wyprodukowany jest 100% z materiału pochodzącego z recyklingu. Zastosowanie kosza „Ovetto” na otwartych przestrzeniach i we wszelkich miejscach publicznych umożliwia popularyzację segregacji odpadów nie tylko w rodzinach, ale także w całym społeczeństwie.


DESIGNERSKI
Kosz „Ovetto” ma kształt jaja, a jego delikatna i stożkowa linia czyni go przedmiotem designerskim, który dobrze komponuje się w każdym pomieszczeniu i współgra z różnego rodzaju meblami. Spodoba się zwłaszcza osobom ceniącym oryginalność, nowoczesność w wystroju wnętrz oraz elegancję.

 

ODPOWIEDZIALNY
Przy procesie montażu i transportu OVETTO producent współpracuje z lokalnym oddziałem Caritas, dając możliwość pracy i nawiązania społecznych relacji ludziom w niekorzystnej sytuacji życiowej.

 

DANE TECHNICZNE
Wymiary: średnica 46cm, wysokość 86 cm
Waga: 7.8 kg
Każdy przedział ma pojemność 30 litrów
Opakowanie: karton z recyklingu

Licytuj, pomagaj, segreguj!
wiecej http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=583606
 
Aukcja trwa do 19 stycznia 2012.


© 2017 ELECTRO-SYSTEM ORGANIZACJA ODZYSKU SPRZETU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO S.A.