"Kultura to Natura" w Krakowie - 05.06.2011

W niedzielę, 5 czerwca, na Placu Wolnica w Krakowie odbyła się akcja „Kultura to Natura”.

Ponad 2000 osób wymieniło surowce wtórne na zaproszenia i sadzonki!


Uczestnicy akcji przynieśli 2500 kg szkła, 1900 kg papieru, 550 kg plastiku, około 20 kg opakowań po napojach, ok 500 kg zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego i baterii oraz 140 kg puszek.

Mieszkańcy po raz kolejny potwierdzili opinię Krakowa jako stolicy kultury a także pokazali, że miasto chce zajmować się recyklingiem i jest pro-ekologiczne.

Pomimo upalnej pogody osoby chcące otrzymać darmowy bilet do kina, teatru czy muzeum licznie zgromadziły się na placu krakowskiego Kazimierza już przed godziną 10 tworząc ogromną kolejkę.

Oczekującym na upragniony bilet, czas swoimi występami umiliły zespoły; Piwnica Śpiewu Tradycyjnego śpiewając tradycyjne polskie pieśni, Johnny Essential prezentując muzykę rockową, Grupa Tamtamitutu, która zagrała niekonwencjonalny koncert na odpadach przemysłowych używając m.in. zepsutej
pralki „Frani” i węża z odkurzacza, udowadniając tym samym jak kultura może czerpać inspiracje z przedmiotów , które mogłyby się wydawać już bezużyteczne.

Uczestnicy akcji mieli również możliwość udziału w warsztatach art-recyclingu prowadzonych przez Stowarzyszenie TO.pole. Dla najmłodszych Fundacja Zielony Horyzont zorganizowała kącik zabaw ekologicznych.

Podczas wydarzenia nie zabrakło szczudlarzy, puszczania mydlanych baniek oraz najważniejszego - pozytywnej energii dzięki, której akcja zakończyła się wielkim sukcesem.


Akcję zorganizował Dominik Dobrowolski przy wsparciu Electro-System i REMONDIS.

kultura_to_natura

 


© 2017 ELECTRO-SYSTEM ORGANIZACJA ODZYSKU SPRZETU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO S.A.